INURU souvislosti a budoucnost

Astrofyzika

Neil Armstrong a Edwin Aldrin, pochybnosti o přistání na Měsíci

armstrong aldrin mesic pristani


OFICIÁLNÍ VERZE

Psal se rok 1969, sobota 20. července 21:17:41 středoevropského času. V tu chvíli přistáli podle NASA američtí astronauti Neil Armstrong a Edwin Aldrin poprvé na Měsíci, což komentoval Aldrin první větou z měsíce: „Contact Light“. 21. července ve 2:56 UTC, šest a půl hodiny po přistání, Armstrong uskutečnil první sestup člověka na povrch Měsíce a přednesl památnou větu "One small step for a man, one giant leap for mankind." Aldrin se k němu přidal a oba strávili v oblasti Moře klidu - Mare Tranqullitatis (23,49° E, 0,69° N) celkem 2 h 13 min.

Po ukončení mise zanechali na Měsíci vlajku Spojených států a jiné připomínky pobytu, včetně plakety (připevněné na žebříku sestupové části lunárního modulu) , na které jsou dvě kresby Země (západní a východní polokoule), nápis a podpisy kosmonautů a prezidenta Richarda Nixona. Na plaketě je napsáno: Here Men From Planet Earth, First Set Foot Upon the Moon, July 1969 A.D., We Came in Peace For All Mankind.

Třímístnou pilotovanou kosmickou loď Apollo 11(Neill Armstrong, Buzz Aldrin, Michael Collins) vynesla na oběžnou dráhu Země nosná raketa Saturn, která měřila 85,85 metrů, s kosmickou lodí Apollo pak 112,52 metrů a vážila 2950 tun. Raketový systém odstartoval 16. července 1969. V prvních dvou a půl minutách letu měla spotřebovat 2,3 milionu litrů paliva. Na vrcholku rakety spočívala kosmická loď o váze 43 tun. Tvořily ji tři moduly: servisní, velitelský a lunární. Servisní modul měl zásobovat kosmickou loď energií na její třídenní cestě k Měsíci. Po navedení lodi na oběžnou dráhu kolem Měsíce se od velitelského a servisního modulu oddělil čtrnáctitunový lunární modul a přistál na měsíčním povrchu s Armstrongem a Aldrinem.NEVYVRÁCENÉ POCHYBNOSTI O PŘISTÁNÍ NA MĚSÍCI.
Přes obrovskou propagační kampaň a jistou důvěryhodnost existuje stále dost důvodů pochybovat o tom, zda na Měsící lidé skutečně přistáli. Po dlouhá léta je diskutováno mnoho indicií, které napovídají, že na Měsící lidé zřejmě zanechali stopy, ale ne pomocí lidí, ale pomocí stroje.

Nejzávažnější argumenty proti pravdivosti o přistání

1. Van Allenovy pásy (400-50.000km nad Zemí)
Země je obklopena radiačními pásy, známými také jako Van Allenovy pásy, jejichž záření je pro lidskou bytost smrtící. V té době neexistovala ochrana, která by bezpečně ochránila jejich život.
Citace z Wikipedie: "Lidem a živým organismům obecně jsou vysokoenergetické protony a záření beta ve van Allenových pásech životu nebezpečné, neboť částice, které se v nich velkou rychlostí pohybují, jsou s to porušit lidskou DNA."

2. Fotografování objektů na Měsící
Existuje řada fotografií, dokazující, že rozdílné stíny (délka, úhly) byly způsobené několika světelnými zdroji a ne jedním, velmi vzdáleným zdrojem,  sluncem. Snímky pořízené v ostrém protisvětle vykazují mimořádnou kresbu v detailech. Takové snímky vyžadují další světelný zdroj, který tam údajně nemohl být. Nezapomínejme, že konstrukčně byly fotoaparáty ze 60. let 20 století.

3. Neznámé kamery
Existují záběry nastupujících astronautů do modulu na měsíčním povrchu, které údajně snímala kamera umístěna na na měsíčním povrchu. O takové kameře ale předtím nikdo nezveřejnil jedinou informaci.

4. Přistávání a start modulu
Přistávací modul nezanechal při přistávání na Měsící žádné stopy. Modul v té době vážil cca 8 tun + hmotnost paliva. Modul také podivně odstartoval. Nebylo přitom vidět "vyšlehnutí" spáleného paliva a náhle byl pryč.

5. Chování astronautů
Po dlouhá desetiletí Armstrong nikdy na veřejnosti nevystoupil a svým způsobem mlčel. Absolutně nestandardní chování tak slavného člověka, který se ke svému mlčení nikdy veřejně nevyjádřil.

6. Politická situace v té době
V té době probíhala studená válka mezi USA s SSSR a přistání na Měsící po úspěších Sovětů ve vesmíru byla naprosto prestižní ideologická a politická záležitost, která měla dostat USA opět do prestižního postavení největší velmoci na světě. Z toho důvodů byl program v podstatě neomezeně finačně dotován a neexistovaly věci, které by se nedaly zmanipulovat, zvláště když se dobře využil moment překvapení a patřičná mediální hysterie. Po skončení programu se po dlouhá desetiletí nikdo nesnažil na Měsíci přistát.

7. Prokázánít pravdivosti přistání
Lze jen těžko prokázat, že lidíé na Měsící přistáli, protože se vše odehrálo na odvrácené straně Měsíce. Vizuálně lze důkazy přinést až po další expedici na odvrácenou stranu Měsíce.

Typický demagogický tv dokument, který se snaží velmi rafinovaně zpochybnit údaje, které jsou proti přistávání předkládány. Používání a časté opakování slov a slovních spojení jako je spiknutí, podaří se nám konspirační teorii vyvrátit, prý to byl podvod, věří tomu jen hrstka lidí, názory zpochybňující přistávání jsou prezentovány hloupými a na první pohled nedůvěrohodnými lidmi, manipulace s informacemi, které jednoznačně vytvářejí dojem, že spiknutí je v podstatě výmysl tzv, spiklenců, kteří si důvody rafinovaně vymýšlejí. Klasická ukázka zmanipulovaného dokumentu, které Česká televize skoro denně prezentuje ve velkém.


Fotokredit: Nasa

iNuru Project (c) 2002-2012

Top Desktop version